Література

5Брюховецька, Л. Іван Миколайчук :  – К. : Вид. дім КМ Академія, 2004. – 272 с. – (Бібліотека журналу “Кіно-Театр”).

Ця книжка – перший документальний життєпис українського кіноактора, сценариста і режисера Івана Миколайчика (1941-1987). У ній простежується його творчість у хронологічній послідовності, дається аналіз його акторських, сценарних та режисерських робіт. Вибудувана за етапами його творчості й видами кінематографічної діяльності та маючи інформативно-аналітичний характер, книжка подає велику кількість фактів, окреслює мистецький контекст, розкриває причини переслідувань митця владою, визначає його внесок у мистецтво кіно.

Джерело

_________________________________________________________________________________________


ivan_mykolaychuk_stsenarii__18356661mМиколайчук, І. В.
Сценарії / І. В. Миколайчук ; вступ.ст. Л. І. Брюховецька ; упоряд. М. Є. Миколайчук ; відп. ред. В. Таранюк. – К. : Ред. журнал “Міжнар. туризм”, 2008. – 544 с. : іл, портр.

Книжка «Iван Миколайчук. Сценарiї» — найповнiша збiрка творiв митця в цьому жанрi. На вечорi-презентацiї розповiдали напiвдетективнi iсторiї про вилучену «органами» й розпорошену Iванову спадщину, пошуки творiв i несподiванi знахiдки, захопливе порiвняння варiантiв одного й того ж тексту. Цiкаво, що перший свiй сценарiй Миколайчук написав, iще коли йому було сiмнадцять, i навiть в останнi роки життя вiн працював над кiнотвором на замовлення ЮНЕСКО. Над пiдготовкою видання працювали три роки. I результат — блискучий у прямому сенсi слова. Вишуканий срiбно-чорно-бiлий дизайн, суперобкладинка, вивiренi авторськi тексти й створенi у спiвавторствi… Все те, чого був гiдний i не мав за життя Iван Миколайчук.

Про нього тут згадували з теплом, яке щедро розливав навколо себе митець. Актор Лесь Сердюк розповiв про часом кумеднi, а часом незбагненнi знахiдки Миколайчука-режисера пiд час зйомок. Письменник Iван Драч — про чуйне, трепетне ставлення Миколайчука-сценариста до слова. Лариса Брюховецька — про унiкальне українське поетичне кiно i прорив у його пiзнаннi — нову книжку…

Дякували всiм, хто долучився до її видання. Книжка «Iван Миколайчук. Сценарiї» випущена видавничим домом «Мiжнародний туризм» на замовлення Держтелерадiокомiтету України за програмою «Українська книга». Видання пiдтримали Президент України Вiктор Ющенко, Кабмiн, Iнститут лiтератури, комiтет iз Нацiональної премiї України iменi Шевченка…

На презентацiї було мiнiмум офiцiозу, максимум душi. Демонструвався фiльм «Iван Миколайчук. Тризна» Василя Вiтра, представлявся новий компакт-диск Марiчки Миколайчук «Буковино!» з пiснями Iванової батькiвщини, спiвало трiо «Золотi ключi», йому пiдтягував зал, були автограф-сесiя, фотографування i українське частування.

Здавалося, сучасники i шанувальники митця давно перетворилися на своєрiдну родину. Сiмейнi цiнностi були на першому планi в сценарiї Iванового життя. А що шанує Миколайчука вся Україна, то й родина його — Україна!

Джерело

_________________________________________________________________________________________

8 85.37(4УКР)
М 59
Іван Миколайчук: магія любові [Текст]: [фотоальбом] / упоряд. М. Є. Миколайчук. –
К. : Ред. журн. “Міжнар. туризм”. –  2011. – 176 с.

Постать всесвітньо відомого українського актора. сценариста й кінорежисера Івана Миколайчука оповита легендами та романтичним ореолом. У цьому виданні вона оживає у світлинах, спогадах друзів, колег і соратників, а також рядках, написаних самим Іваном. Книжка-альбом представляє найбагатшу добірку фото незабутнього митця, котрий став символом цілого покоління.

Джерело

_________________________________________________________________________________________

Іван Миколайчук. Бібліографічний покажчик. Документ у форматі Doc

Біобібліографічний покажчик містить інформацію про українського кіноактора, сценариста і режисера, заслуженого артиста України, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка (тепер Національна премія України ім.Т.Шевченка), буковинця Івана Миколайчука. Адресовано науковцям, учителям навчальних закладів, краєзнавцям, працівникам бібліотек, студентам та всім, хто цікавиться історією українського кіно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *